פרטים ביוגרפיים אודות דניאל אביטל

 

דניאל אביטל נולד במרוקו בשנת 1955 . עלה לארץ כשהוא בן 6 חודשים, הוא בן זקונים למשפחה ענפה, כ-11 אחים ואחיות שמתגוררים בישראל, כתושב העיר עכו התחנך ולמד בבית הספר היסודי והתיכון בעיר.

את שירותו הצבאי סיים בהצטיינות בחטיבת גולני כלוחם.

לאחר שחרורו ולאחר תקופת הכשרה, עבד בריאקטורים כימיים ולימים כקבלן ביצוע.

בסוף שנת 2000 , דניאל נקלע למצוקה פיזית, הוא חווה אירוע מוחי במקביל לאירוע קרדיולוגי, והיה בסכנת חיים של ממש, בלילה הראשון לשהותו במחלקה כשבאמצע הלילה התגלו לו מחזות מקראיים של כל אבות אבותיו- אברהם, יצחק, יעקב וכל נושאי הדגל כשאול, דוד ושלמה, ובין לבין, ראה בחזיונו את כל הצבעים המקראיים כמו הארגמן, השני, התכלת והשזר שהיו חלק בלתי נפרד מהתפאורה.

התשוקות לצייר ולאייר היו גדולות ממנו.  ומאז הוא מניח את תבנית הנושא ולאחר זמן מה עולה לו תמונת העלילה, המפלסים הדמויות והצבעים על פי הכתובים "אני יודע בוודאות כי קיבלתי את הזכות ליצור ולהמחיש את האירועים המרכזיים במקרא בתלת ממד , לדור הזה ולדורות הבאים" . ומי ייתן ונזכה לחזון אחרית הימים של ישעיהו פרק ב' "והיה באחרית הימים , נכון יהיה הר בית ה' בראש ההרים ונשא מגבעות ונהרו אליו כל הגויים כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים ושפט בין הגויים והוכיח לעמים רבים וכיתתו חרבותיהם לאתים וחניתותיהם למזמרות לא יישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה" כן יהי רצון.

לדניאל , 4 ילדים ו8 נכדים.

 

ברצוני להודות , לאנשים יקרים אלה שליוו אותי לאורך שנים רבות ותמכו בפרוייקט המקרא:

ברוריה מרוז מהרצליה,       יאיר וענת פוצקר מנהריה,        ענת קפל מנהריה,      נתי שוקנר נהריה,

סמי אביטל ארה"ב ,        יאיר כרמי נהריה.        סמי בן ישי מנהריה,    שיש יהודה מנהריה,   אליזבת ליבוביץ מחיפה.